Zestaw Blokart     i akcesoria

ponad 20 lat

Blokart

Blokart jest żaglowozem, zaprojektowanym i produkowanym w Nowej Zelandii od roku 1999 i od tego czasu konstrukcja zestawu nie została zmieniona. Twórcą Blokart jest żeglarz i lotnik - Paul Beckett. W chwili obecnej na całym świecie jeździ ponad 19 000 zestawów Blokart. Wszystkie Blokarty są zgodne z zasadą "One Design" co daje Ci pewność iż otrzymujesz taki sam produkt jak każdy inny użytkownik. Daje to każdemu równe szanse w rywalizacji regatowej i eliminuje tzw "wyścig zbrojeń". Zestaw Blokarta składa się z 3 głównych elementów: wózka, masztu oraz żagla. Cały zestaw mieści się do torby o wymiarach 0,78 x 1,18 m. Dzięki temu możesz zmieścić swój Blokart w bagażniku auta, nie ma także problemu z jego przechowywaniem w domu.

Wózek

Model Pro V3 wykonany ze stali nierdzewnej, polerowanej, bez żagla i masztu. Zawiera koła, osie kierownicę oraz siedzenie z siarki mesh. Wszystko zapakowane w torbę transportową. Wymiary po złożeniu: 190 x 11980 x 760 mm, waga 25,8 kg.

_

Żagle

Żagle dostępne są w 3 rozmiarach oraz 4 kolorach. Do Dyspozycji pilota są żagle o wymiarach 3 m2, 4 m2 oraz 5,5 m2. Żagle są dostarczane z kompletem listw, bomem głównym i tylnym, szotem oraz bloczkiem, wszystko zapakowane w pokrowiec żaglowy .

_

Maszt

Wszystkie maszty Blokart są składane z sekcji tak aby łatwo zmieściły się do torby. Maszty dostępne są w nastepujących wariantach: Maszty z włókna szklanego, maszty z sekcjami z włókna szklanego i sekcjami z włókna węglowego 900 oraz maszty z włókna węglowego - to najsztywniejszy i najwydajniejszy z dostępnych masztów.

_

Akcesoria

Blokart oferuje bardzo szeroki asortyment akcesoriów. Mamy w swojej ofercie specjalne osłony typu POD, cunningamy, zestawy zimowe, oraz wiele akcesoriów zwiększających komfort piloty oraz zwiększających osiągi zestawów. 

_